Délutánonként ha nincs nagyon rossz idő Dorinával s Vandával találkozunk, egy kicsit sétálunk s elmegyünk a játszóra ahol egy kicsit futkoshatunk mert már nincs ott semmi. Tegnap olyan rossz voltam, hogy direkt belementem egy gödörnyi tócsába s persze rögtön átázott a bakkancsom s vizes lett a harisnyám. Rögtön mentünk is haza átöltözni. Pedig olyan jó móka volt, csak anyának nem tetszett, nem értem miért is?
Vanda kis triciklijét ahogy ő kiszáll belőle rögtön elfoglalom, nagyon szeretem, olyankor én vagyok a főnök!
2009. december 10., csütörtök
2009. december 9., szerda
az új szobám
Már jó néhány hete hogy megkaptam az új szoba bútoromat s át lett rendezve a szobám, de még erről be se számoltam. Anya készített pát képet (egy még készülőben van) ami nagyon feldobja az ágyam fölött a kék falat. Sokkal jobb lett így, nagyobbnak tűnik az a pár négyzetméter. Egy helyre kerülte a Micimackós figurák is. Már csak egy új szőnyeg hiányzik, de egyszerűen nincs idejük anyáéknak hogy elmenjenek s megvegyék, apu nagyon sokat dolgozik (év végi hajtás) s azért Ő is szeretne ott lenni a kiválasztásnál.
2009. december 8., kedd
sokat segítek anyának itthon...
Kicsit hisztis vagyok na és, de azért amikor jó pillanatom van nagyon aranyos is tudok lenni. HA anya tesz vesz itthon mindig megpróbálok neki segíteni. Hogy miket szoktam??? Kipakolom a mosógépet s a ruhákat viszem anyának, hogy tegye fel a szárítóra. Ha söpröget viszem neki a seprűt, ha felmos akkor pedig a moppot. A porszívózást egyenesen imádom, csak ne az orromat kelljen vele szívni. A másik kedvencem a mosás. Mindig kinyitom a mosószer adagolót s próbálom a folyékony mosószert, az öblítőt és a vízkőoldót én beleönteni, de már annak örülök hogy felemelem s oda tartomMinden itthoni munkában nagyon lelkes vagyok, de azt már ígérem meg hogy kamasz koromra is megtartom ezeket a jó szokásaimat...:)
plusz 2 új fogacska-vigyázat nagyot harapok!:)
Kibújóban a 13-14. fogacskám, ezt már számolni is nehéz,, lassan csak elérünk a 20-ig. Most felül jön a 2 szemfogam, mostmár teljesen áttörte az ínyem, irány felefé aztán jöjjön a többi is végre múljon el a folytonos viszketés, nyáladtás stb, ami a fogmizériával jár. Mostmár olyan nagyokat tudok harapni, ham és már meg is haraptalak..:)
2009. december 7., hétfő
December 6-Mikulás
Amikor tegnap reggel felébredtem nem tünt másabb reggelnek , mit a többi. anya odavezetett a csizmámhoz, ott volt egy piros csörgős anyagú zsák, meg sem akartam fogni. Mondták apával, hogy itt járt nálam a Mikulás, csak még aludtam, s ezért lerakta nekem a csomagomat a csizmámhoz. Amikor anya elkzdte kibontani s megláttam, hogy mi mindent is hozott nekem a nagyszakálú, rögtön újjongtam, hisz volt benne zott monte, kinder tejszelet, picike túrókrám a kedvenceim. Fel is bontattam a túrókrémet, de csak a szemem kívánta, nem ettem meg mindet.
Délután már elalváskor mondogatta anya, hogy délután átjön Palkó és náluk is járt a Mikulás s hagyott ott valamit nekem. Hozott is egy nagy Mikulásos szatyorban minden finomságot, egy kis falat szaloncukrot megkóstoltam, de én még ilyen fajta édességet nem eszem.
Képzeljétek ez az öreg Mikulás mindenhol jár, még Szőnyi Petiénél is hagyott nekem egy kis csomagot! Hogy tud ennyi helyre elmenni ???:)
Azt hiszem többször jöhetne a Télapó nemcsak december 6.-án. :)
Délután már elalváskor mondogatta anya, hogy délután átjön Palkó és náluk is járt a Mikulás s hagyott ott valamit nekem. Hozott is egy nagy Mikulásos szatyorban minden finomságot, egy kis falat szaloncukrot megkóstoltam, de én még ilyen fajta édességet nem eszem.
Képzeljétek ez az öreg Mikulás mindenhol jár, még Szőnyi Petiénél is hagyott nekem egy kis csomagot! Hogy tud ennyi helyre elmenni ???:)
Azt hiszem többször jöhetne a Télapó nemcsak december 6.-án. :)
2009. december 6., vasárnap
partyban
Olyan jól éreztem magam, hogy el sem akartam jönni. Martinék elővetették a sátort amihez egy alagút is van és amikor Ő és Zsani kimentek a szbából rögtön én is belebújtam s végigmásztam rajta. Amíg a nagyok is ott voltak addig a legérdekesebb martin ágya volt, ami magasított ágy s egy kis létrán vezet az út fel.
Apáék marci apukájával Rolanddal megpróbáltak lufit formázni de sehogy sem ment!
Páran a meghívottakból nem jöttek el, így nem volt olyan tömeg. A nagyok ugráltak, Marci vonatozott, autózott én meg a nagyok után mentek a gyerekszobába s figyeltem őket miközben a létrán másztam fel le.
Pár kép a buliból....
Apáék marci apukájával Rolanddal megpróbáltak lufit formázni de sehogy sem ment!
Páran a meghívottakból nem jöttek el, így nem volt olyan tömeg. A nagyok ugráltak, Marci vonatozott, autózott én meg a nagyok után mentek a gyerekszobába s figyeltem őket miközben a létrán másztam fel le.
Pár kép a buliból....
2009. december 5., szombat
Ma szülinapi-névnapi partyba megyek!:)
A mi lépcsőházunkban elég sok gyerek van, pedig mindössze 16 lakásos a ház. Alattunk lakik Martin (ő már nagyfiú, óvodás neki a névnapja volt)és Erik (aki most volt november 24-én egy éves) és hozzájuk megyünk le ünnepelni. Jön még a házból Marci és Csenge őket fogom ismerni a többieket nem.
Tegnap miután Peti és Nóri elmentek tőlünk kimentünk a Guliver játék nagykerbe. Anyáék előre kinézték mit is akarnak venni a két fiúnak, de sajnos egyiket sem találták meg, illetve nem volt. Így ezeket kapják:
Martin:
Thomasos kirakót és apa hozott neki Thomasos zoknikat
Erik:
Fa kirakót (ez anyának nagyon tetszik s mondta én is kapok ilyet!) és természetesen Ő is kap Thomasos zoknikat.
Most még alszom, de 3 órára megyünk le a partyba, Ildi mondta az anyukájuk, hogy több mint 20an leszünk.
De nagyon elővigyázatos volt, mert a nagyobb gyerekek szüleinek mondta, hogy csak úgy jöjjenek el, ha a közösségbe járó gyerekek be vannak oltva az új influenza ellen és senki sem beteg, náthás.
HA végeztünk náluk el kell mennünk a DM-be pelusért, tejecskéért nekem. Tegnap elfogyott a tejecském s ma vennünk kell!
Tegnap miután Peti és Nóri elmentek tőlünk kimentünk a Guliver játék nagykerbe. Anyáék előre kinézték mit is akarnak venni a két fiúnak, de sajnos egyiket sem találták meg, illetve nem volt. Így ezeket kapják:
Martin:
Thomasos kirakót és apa hozott neki Thomasos zoknikat
Erik:
Fa kirakót (ez anyának nagyon tetszik s mondta én is kapok ilyet!) és természetesen Ő is kap Thomasos zoknikat.
Most még alszom, de 3 órára megyünk le a partyba, Ildi mondta az anyukájuk, hogy több mint 20an leszünk.
De nagyon elővigyázatos volt, mert a nagyobb gyerekek szüleinek mondta, hogy csak úgy jöjjenek el, ha a közösségbe járó gyerekek be vannak oltva az új influenza ellen és senki sem beteg, náthás.
HA végeztünk náluk el kell mennünk a DM-be pelusért, tejecskéért nekem. Tegnap elfogyott a tejecském s ma vennünk kell!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)





