2013. június 11., kedd
az élet nagy kérdései
Esténként fürdés közben beszélgetünk Bálinttal az élet nagy dolgairól.
Kérdezte már:
-Miért s hogyan mozog a lában s a kezem???
-Hogy nem ugrik ki a szívem a helyéről???
és tegnap este a környezetvédelem fontosságát firtattuk.
Miért nem szabad szemetelni, Miért kell törekedni arra, hogy amit lehet a szuper kukákba dobjunk, Miért kell használnunk környezetbarát tisztítószereket, Hogyan tisztulnak a folyók/tavak/óceánok stb...
Olyan jó hallani/hallgatni a kisember gondolatait! Tudatosan figyelek rá, hogy csak nyitott kérdéseket használjak, minél jobban kihasználva a lehetőséget hogy gondolkodjon s beszéljen.:)))
2013. június 10., hétfő
paradicsom
Tavaly olyan jól sikerült a paradicsom nevelgetés/termesztés itthon, idén is szerettünk volna részesei lenne az itthoni kimegyünk s szedünk pár paradicsomot vasárnaponként élménynek. 2 hete vettük a piacon Bálinttal a palántákat s azóta ő öntözgeti a kis kertjében(erkély).
-Anya nézd már virágok is vannak!:)))) hívott izgatott hangon az erkélyre.
Reméljük idén is sok sok finom, édes és illatos paradicsomaink lesznek, mint tavaly.

évzáró
Le vagyok maradva a bejegyzésekkel...Eltelt ismét egy év...nyár van...ősszel nagycsoportosak leszünk.
Az évzárón olyan aranyosak voltak a gyerekek, a szívem mindig összeszorul, olyan édesek együtt.
Előadták a Sün Balázst aztán énekeltek, mondókáztak. Bálint nagyon élvezte mert hangosan erőteljesen énekelt, mondta a mondókákat látszott rajta hogy boldog.:))) Videót készítettem csak pár kép sikerült jól.
2013. május 26., vasárnap
szomszédünnep
eper dzsem
busz
Vannak aki az autóval való utazást tekintik izgalmasnak s vannak gyerekek, akik a buszokért, villamosokért s troliért való utazásról álmodoznak. Bálint is mindig nagyon örül, ha valamely tömeg közlekedési eszközre ülhet fel. Szombaton a Bosnyákig buszoztunk el a piacra. Szótlanul, nézelődve, mosolyogva utazott...:))))
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)