2009. szeptember 30., szerda

mai ebéd :)

Általában 11.30 kor szoktam ebédelni, mivel dél körül 1-2 órára hagyom anyát egy kicsit egyedül, addig alszom egyet.
Ma ahogy ettem az etetőszékemben majdnem elaludtam. anya látta hogy még tátom a szám, de ahogy az nyílt a szemem úgy csukódott. nagyon tetszettem neki, ki is vett és vitt is aludni. :)

2009. szeptember 29., kedd

már beszélek ám-csak értsd meg hogy mit akarok:)

Nagyon sokat dumálok ám már!:) De azt, hogy mit is, az még az én titkom. Egy két értelmes szót már mondogatok, mint "ana, anya", apának az "ada". kutya az a "kuty". De majd belejövök és majd csak mondom és mondom...:)
Anya már szeretné, ha ki tudnám magam fejezni, hogy el tudnám már mondani végre mit szeretnék, vagy mit nem szeretnék. De majd mindent szépen lassan...
Most alszom éppen, de már nem sokáig, aztán játszunk anyával. Azt szeretem most nagyon, hogy anya épít egy nagy tornyoz rárakja a kacsát vagy a tojást én meg leveszem ezeket, de még nem vagyok elég ügyes, és borul minden...:)

2009. szeptember 25., péntek

hiszti -miszti

Alapjába véve jó gyerek vagyok, csak szeretem ha minden úgy van, ahogy azt én elgondolom. De nem mindig van ez így. Van amit nekem se szabadna, de állandóan megkockáztatom...hihihi anya nagy örömére. HA beteg leszek akkor nagyon hisztis vagyok már ébredés után is, azt akarom, hogy anya kezében legyek állandóan, anya ekkor már tudja, beteg leszek.
Ha fáradt vagyok az más hiszti, de azt az igazi hisztit még ne produkáltam, amit anya kicsinek rendszeresen űzött a nagyszülőknek, igaz?
Íme egy kis bejegyzés a hisztiről...
A hisztit a pszichológiai könyvek szerint a rövid távú frusztráció okozza, s a kudarc élményéből fakad. Ilyenkor a gyerek nagy belső feszültséget él át.

Valóban, akkor, ha ez nem jár közvetlen életveszéllyel - nem az úttest közepén kezd hisztizni a gyerek -, hagyják nyugodtan, és igyekezzenek tudomást sem szerezni az eseményről. Ha látja a gyerek, hogy dühösek vagy idegesek emiatt, akkor elérte célját, mert érzelmi reakciót váltott ki. A legrosszabb, ha miden erővel igyekeznek rájönni hisztijének a kiváltó okára, s a gyermek kívánságának eleget is tesznek, mert akkor a kicsiben rögződik az a tapasztalat, hogycéljai elérésének ez a módja.

Tehát próbáljanak tudomást sem venni a hisztiző gyermekről, viszont ha abbahagyta, maximális odafordulással és szeretettel kell bánni vele, és csak akkor próbáljanak eleget tenni kívánságának, ha az nem irreális -, vagy ha már nagyobb egy kicsit, akkor nagy-nagy szeretettel próbálják megmagyarázni, hogy miért nem lehet.

Tudom, hogy rendkívül kellemetlen, ha az utcán a földön fekszik az éktelenül síró gyermek, s a járókelők elítélően méregetik a "kegyetlen" szülőt, vagy még jó tanácsokat is adnak, de gondoljanak arra, hogy "kibicnek semmi sem drága". Néha, főleg fiatalabb korban az éppen csak elinduló hisztizésnél beválhat a figyelem gyors elterelése.

A hisztizőnek mindig szüksége van "vevőre", tehát elég gyakori, hogy épp annak az édesanyának hisztizik leginkább, akihez a legszorosabb érzelmi szálak fűzik.

Nem lesz-e baja a gyereknek, ha a fejét dühében a földhöz verdesi? Ilyen eredetű maradandó sérülést még nem láttam. Úgy tűnik, azért kellő óvatossággal, inkább csak látványosan csinálják ezt a mutatványt.

A hisztinek egy egészen szélsőséges esete, amikor a kisgyerek elkékül, megmerevedik és nem vesz levegőt. Ez szaknyelven az affekt apnoe. Ez elég ijesztő kép, s addig, amíg az ideggyógyászati kivizsgálás alá nem támasztja, hogy csak erről van szó, ne is nyugodjanak meg!

2009. szeptember 24., csütörtök

kukásautó-rosszalkodás

Délelőtt a Vandával a házunk előtt mászkáltunk (össze vissza mindent a földről megnéztünk) jött a kukásautó! nagyon szeretem a kukásautót, olyan érdekes biztos, mert minden alkalommal csak bámulom. Közben a Petiék is megjelentek, Ő is csak nézte... A bácsi aki vezette integetett nekünk és dudált majd kiszállt s mondta, hogy megnézhetjük belülről is az autót. Ujjongva mentem közelebb és közelebb a nagy kukáshoz. Nagyon tetszett mindenkinek!
Köszönjük bácsi, hogy megnézhettük az autót is közelebbről! :)

2009. szeptember 22., kedd

bölcsit néztünk

Vandáékkal és Erikékkel elmentünk ismét a Fő utcán lévő bölibe, mivel Vandát az anyukája beíratta most a 2010-től induló csoportba. Most az 50.-ek! Én előrébb kerültem a névsorba, most vagyok a 3. , anya reméli be is kerülök. Jövő júniusba derül ki. Megnéztük az új csoport szobát, amit még most rendeznek be, nagyon szép lesz. Láttam kicsi wc-t is , reméljük használni is fogom.
A gyerekek kint játszottak az udvaron, még kis csúszdájuk is van, azt imádni fogom. Az épülő szobában volt egy hatalmas létra felállítva, amíg a felnőttek beszélgettek én addig odasonfordáltam s megpróbáltam felmászni, de anya észre vette. Mindent észre vesz!:)

2009. szeptember 20., vasárnap

elevenségből -5ös!:)


Nagyon eleven kisfiú vagyok! Minden rosszban benne vagyok pedig még nesquik-et sem iszom. Pakolok a konyhába, imádom a palacsinta sütőt és a szűrőket. Ha kinn vagyunk akkor szedem a kavicsot (néha meg is kóstolom), megyek a lépcsőhöz, segítek anyának tolni a babakocsimat, apával és a macival bírkózom. Nagyon mozgékony vagyok, de ez így van jól! Most is apával bírkózom, harapom az orrát!:) vagy direkt a fejáre vagy a pocijára ugrok, ezt nagyon szereti ám, igaz?

2009. szeptember 16., szerda

havi viziten avagy egészséges rendelésen

Ma mentünk havi szemlére a doktornéniékhez. Nem havonta inkább 2 havonta járunk anyával. Legutóbb anya szülinapján voltunk ma meg a nagyi szülinapja van, már jó sokadik...:) Boldog szülinapot nagyi!!!!! :)
A rendelőben már volt egy család, a kisfiúval rögtön játszani kezdtem. Van egy pár régi, nagyon régi játék de a húzós ... nagyon tetszik minden alkalommal. De nem húzom ám, mint ahogy azt kéne én dobálom a földhöz...
A doktornéninél bent mivel mindenféle méreckődés volt az nem tetszett, nagyon nem és hangot is adtam nem tetszésemnek, üvöltöttem...De ahogy vége lett már pápáztam és tapsiztam neki és a védő néninek. 11,5 kg vagyok anyi mint 2 hónapja csak 6 cm-rel nagyobb, most vagyok 77 cm.
Jövő hónapban ismét megyünk megkapom a pneumonak a 2. oltását, nem várom...
Lilypie Third Birthday tickers