2009. szeptember 30., szerda
mai ebéd :)
Ma ahogy ettem az etetőszékemben majdnem elaludtam. anya látta hogy még tátom a szám, de ahogy az nyílt a szemem úgy csukódott. nagyon tetszettem neki, ki is vett és vitt is aludni. :)
2009. szeptember 29., kedd
már beszélek ám-csak értsd meg hogy mit akarok:)
Anya már szeretné, ha ki tudnám magam fejezni, hogy el tudnám már mondani végre mit szeretnék, vagy mit nem szeretnék. De majd mindent szépen lassan...
Most alszom éppen, de már nem sokáig, aztán játszunk anyával. Azt szeretem most nagyon, hogy anya épít egy nagy tornyoz rárakja a kacsát vagy a tojást én meg leveszem ezeket, de még nem vagyok elég ügyes, és borul minden...:)
2009. szeptember 25., péntek
hiszti -miszti
Ha fáradt vagyok az más hiszti, de azt az igazi hisztit még ne produkáltam, amit anya kicsinek rendszeresen űzött a nagyszülőknek, igaz?
Íme egy kis bejegyzés a hisztiről...
A hisztit a pszichológiai könyvek szerint a rövid távú frusztráció okozza, s a kudarc élményéből fakad. Ilyenkor a gyerek nagy belső feszültséget él át.
Valóban, akkor, ha ez nem jár közvetlen életveszéllyel - nem az úttest közepén kezd hisztizni a gyerek -, hagyják nyugodtan, és igyekezzenek tudomást sem szerezni az eseményről. Ha látja a gyerek, hogy dühösek vagy idegesek emiatt, akkor elérte célját, mert érzelmi reakciót váltott ki. A legrosszabb, ha miden erővel igyekeznek rájönni hisztijének a kiváltó okára, s a gyermek kívánságának eleget is tesznek, mert akkor a kicsiben rögződik az a tapasztalat, hogycéljai elérésének ez a módja.
Tehát próbáljanak tudomást sem venni a hisztiző gyermekről, viszont ha abbahagyta, maximális odafordulással és szeretettel kell bánni vele, és csak akkor próbáljanak eleget tenni kívánságának, ha az nem irreális -, vagy ha már nagyobb egy kicsit, akkor nagy-nagy szeretettel próbálják megmagyarázni, hogy miért nem lehet.
Tudom, hogy rendkívül kellemetlen, ha az utcán a földön fekszik az éktelenül síró gyermek, s a járókelők elítélően méregetik a "kegyetlen" szülőt, vagy még jó tanácsokat is adnak, de gondoljanak arra, hogy "kibicnek semmi sem drága". Néha, főleg fiatalabb korban az éppen csak elinduló hisztizésnél beválhat a figyelem gyors elterelése.
A hisztizőnek mindig szüksége van "vevőre", tehát elég gyakori, hogy épp annak az édesanyának hisztizik leginkább, akihez a legszorosabb érzelmi szálak fűzik.
Nem lesz-e baja a gyereknek, ha a fejét dühében a földhöz verdesi? Ilyen eredetű maradandó sérülést még nem láttam. Úgy tűnik, azért kellő óvatossággal, inkább csak látványosan csinálják ezt a mutatványt.
A hisztinek egy egészen szélsőséges esete, amikor a kisgyerek elkékül, megmerevedik és nem vesz levegőt. Ez szaknyelven az affekt apnoe. Ez elég ijesztő kép, s addig, amíg az ideggyógyászati kivizsgálás alá nem támasztja, hogy csak erről van szó, ne is nyugodjanak meg!
2009. szeptember 24., csütörtök
kukásautó-rosszalkodás
Köszönjük bácsi, hogy megnézhettük az autót is közelebbről! :)
2009. szeptember 22., kedd
bölcsit néztünk
A gyerekek kint játszottak az udvaron, még kis csúszdájuk is van, azt imádni fogom. Az épülő szobában volt egy hatalmas létra felállítva, amíg a felnőttek beszélgettek én addig odasonfordáltam s megpróbáltam felmászni, de anya észre vette. Mindent észre vesz!:)
2009. szeptember 20., vasárnap
elevenségből -5ös!:)

Nagyon eleven kisfiú vagyok! Minden rosszban benne vagyok pedig még nesquik-et sem iszom. Pakolok a konyhába, imádom a palacsinta sütőt és a szűrőket. Ha kinn vagyunk akkor szedem a kavicsot (néha meg is kóstolom), megyek a lépcsőhöz, segítek anyának tolni a babakocsimat, apával és a macival bírkózom. Nagyon mozgékony vagyok, de ez így van jól! Most is apával bírkózom, harapom az orrát!:) vagy direkt a fejáre vagy a pocijára ugrok, ezt nagyon szereti ám, igaz?
2009. szeptember 16., szerda
havi viziten avagy egészséges rendelésen
A rendelőben már volt egy család, a kisfiúval rögtön játszani kezdtem. Van egy pár régi, nagyon régi játék de a húzós ... nagyon tetszik minden alkalommal. De nem húzom ám, mint ahogy azt kéne én dobálom a földhöz...
A doktornéninél bent mivel mindenféle méreckődés volt az nem tetszett, nagyon nem és hangot is adtam nem tetszésemnek, üvöltöttem...De ahogy vége lett már pápáztam és tapsiztam neki és a védő néninek. 11,5 kg vagyok anyi mint 2 hónapja csak 6 cm-rel nagyobb, most vagyok 77 cm.
Jövő hónapban ismét megyünk megkapom a pneumonak a 2. oltását, nem várom...