2013. május 5., vasárnap

Anyák napja

Bálint ezzel a szép csokorral kedveskedett nekem ma Anyák napjára. Pár érdekes dolog Anyák napjáról: Magyarországon 1925-ben a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt tartotta az első ünnepet, a májusi Mária-tisztelet hagyományaival összekapcsolva. 1928-ban már miniszteri rendelet sorolta a hivatalos iskolai ünnepélyek közé az Anyák napját. Magyarországra az ünnep ötletét Petri Pálné, egy államtitkár felesége hozta Amerikából és a legelső Anyák Napi ünnepséget 1925. március 8-án a MÁV gépgyár foglalkoztatójában munkásgyerekeknek tartották. A gondolatot a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt vezetői karolták fel és megtették az előkészületeket az Anyák napja országos bevezetésére. A szervezet lapjában így írtak a napról: „Felkérjük a mélyen tisztelt Tanárelnököket, hogy május első vasárnapján tartandó «Anyák napját», ezt a gyönyörű ünnepet, szeretettel alakítsák ki növendékeik lelkében, amelynek pedagógiai, jellemképző ereje messze túlhaladja egy-egy család körét és a nemzetnevelés erkölcsnemesítő munkájába kapcsolódik.” A legtöbb országban ez az ünnep májusra, ezen belül a legtöbb helyen május második vasárnapjára esik.[2] február második vasárnapja: Norvégia március 8.: Afganisztán, Bulgária március 21., a tavasz első napja: az arab világ legtöbb országa (például Egyesült Arab Emírségek, Egyiptom, Irak, Kuvait, Libanon, Szaúd-Arábia) március 25.: Szlovénia május első vasárnapja: Dél-afrikai Köztársaság, Litvánia, Magyarország, Portugália, Románia, Spanyolország, Szerbia május második vasárnapja: Amerikai Egyesült Államok, Ausztria, Ausztrália, Belgium, Brazília, Chile, Ciprus, Csehország, Dánia, Észtország, Finnország, Görögország, Hollandia, Japán, Kanada, Németország, Olaszország, Peru, Szlovákia, Svájc, Tajvan, Törökország május 10.: Latin-Amerika legtöbb országa (például Guatemala és Mexikó), Hongkong, India, Malajzia, Pakisztán, Szingapúr május 26.: Lengyelország május utolsó vasárnapja: Franciaország, Marokkó, Svédország június második vasárnapja: Luxemburg augusztus 15.: Costa Rica október harmadik vasárnapja: Argentína december 8.: Panama

Bálint 2013 ovis fényképezés

Végre valami kreativitás a fotósoktól...:))))Szuperek lettek a képek.:)))Kis sunyi mosolygósom...mindig így bazsalyog.:)

2013. május 1., szerda

Hétvégénk Karcagon

A múlt hétvégét Karcagon töltöttük. Bálint reggel 6 kor felkelt s kérdezte mikor indulunk a 2 kutyushoz s kijelentette, hogy Ő már öltözik is.:) ALig várta, hogy oda érjünk. Tappancsot már ismerte, Mazsola az új kutyus is levette Őt a lábáról. 2 igazán gyerekbarát s játékos kutya. Bálint be se jött a házba kinn maradt. Nem sokkal később a kutyusokkal való játszás eredménye lett, hogy egy picire metszett rózsa bokrot átölelt Bálint s jó pár helyen megcsikarta...de sebaj, ilyen egy kertes ház...:) Délután meglátogattuk Ildiéket Bucsán. A nagy játszásban s a korán kelésben elfáradt a kis drágám s aludt egy jót...A cica keltette fel mászott végig rajta...:))) Este grilleztünk finom husit...nyami nyami milyen finom is volt.....:)))) Amíg Karcagon voltunk Bálint folyton az udvaron volt s mondanom sem kell alig akart vissza indulni Budapestre....

kis cukrászok

Bálint és Marci a múlt héten nagyon finomakat sütöttek nekem kis cukrász műhelyükben. Ők voltak a cukrászok s amikor elkészültek a sütik eladták azokat a cukrászdájukban...:)))) készült almás pita, csokis süti és sok sok finomság!:)

2013. április 21., vasárnap

Vác, Duna part és a fagyizó

MA délután Vácra látogattunk el a Duna partra s ott a játszótéren szuper jót játszottam.:) a drótkötél pálya volt a kedvenc, de másztam a mászókákon, ugráltam s frizbiztünk is. Olyan sokat hallottunk már az Oázis fagyizóról de még sosem voltunk így muszáj volt elmennünk s nem bántuk meg. kb 15 féle különböző íz volt s hatalmas adag mindössze 150 Ft-ért, a kis gombóc pedig csak egy 100-as. Nyami-nyami olyan finom volt...:)))))Bálint a csoki fagyit választja mindig de ez a csoki fagyi más volt, ez volt az eddigi legfinomabb. Ha Vácon jártok menjetek el mert megéri!:)))

2013. április 20., szombat

automosó

Az autó mosót a legtöbb gyerek imádja s ezzel így van Bálint is. Az új autóval nem megyünk gépi mosóban s mivel jó idő is van lemossuk mi. A ház előtt a héten annyi virágpor szált le rá, hogy már rossz volt nézni. Bálintom nagy örömmel s lelkesedéssel törölgette az autót, hogy szépen csillogó legyen. Sokszor kérdezte: Mit gondol most az autó? Örül hogy megfürdött??? Örül hogy tiszta lett?

Dunapart

Egész héten csodás idő volt/van így csütörtökön judo után elmentünk Dunakeszire s Vandáék is jöttek velünk. :) kavicsokat s a folyó által partra vetett faágakat dobáltunk a Dunába, amit sosem lehet megunni. A fagyis nyitva volt s természetesen ettünk egy finom fagyit!:)
Lilypie Third Birthday tickers