2013. május 5., vasárnap
Anyák napja
Bálint ezzel a szép csokorral kedveskedett nekem ma Anyák napjára.
Pár érdekes dolog Anyák napjáról:
Magyarországon 1925-ben a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt tartotta az első ünnepet, a májusi Mária-tisztelet hagyományaival összekapcsolva. 1928-ban már miniszteri rendelet sorolta a hivatalos iskolai ünnepélyek közé az Anyák napját. Magyarországra az ünnep ötletét Petri Pálné, egy államtitkár felesége hozta Amerikából és a legelső Anyák Napi ünnepséget 1925. március 8-án a MÁV gépgyár foglalkoztatójában munkásgyerekeknek tartották. A gondolatot a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt vezetői karolták fel és megtették az előkészületeket az Anyák napja országos bevezetésére. A szervezet lapjában így írtak a napról: „Felkérjük a mélyen tisztelt Tanárelnököket, hogy május első vasárnapján tartandó «Anyák napját», ezt a gyönyörű ünnepet, szeretettel alakítsák ki növendékeik lelkében, amelynek pedagógiai, jellemképző ereje messze túlhaladja egy-egy család körét és a nemzetnevelés erkölcsnemesítő munkájába kapcsolódik.”
A legtöbb országban ez az ünnep májusra, ezen belül a legtöbb helyen május második vasárnapjára esik.[2]
február második vasárnapja: Norvégia
március 8.: Afganisztán, Bulgária
március 21., a tavasz első napja: az arab világ legtöbb országa (például Egyesült Arab Emírségek, Egyiptom, Irak, Kuvait, Libanon, Szaúd-Arábia)
március 25.: Szlovénia
május első vasárnapja: Dél-afrikai Köztársaság, Litvánia, Magyarország, Portugália, Románia, Spanyolország, Szerbia
május második vasárnapja: Amerikai Egyesült Államok, Ausztria, Ausztrália, Belgium, Brazília, Chile, Ciprus, Csehország, Dánia, Észtország, Finnország, Görögország, Hollandia, Japán, Kanada, Németország, Olaszország, Peru, Szlovákia, Svájc, Tajvan, Törökország
május 10.: Latin-Amerika legtöbb országa (például Guatemala és Mexikó), Hongkong, India, Malajzia, Pakisztán, Szingapúr
május 26.: Lengyelország
május utolsó vasárnapja: Franciaország, Marokkó, Svédország
június második vasárnapja: Luxemburg
augusztus 15.: Costa Rica
október harmadik vasárnapja: Argentína
december 8.: Panama
Bálint 2013 ovis fényképezés
2013. május 1., szerda
Hétvégénk Karcagon
A múlt hétvégét Karcagon töltöttük. Bálint reggel 6 kor felkelt s kérdezte mikor indulunk a 2 kutyushoz s kijelentette, hogy Ő már öltözik is.:) ALig várta, hogy oda érjünk. Tappancsot már ismerte, Mazsola az új kutyus is levette Őt a lábáról. 2 igazán gyerekbarát s játékos kutya. Bálint be se jött a házba kinn maradt.
Nem sokkal később a kutyusokkal való játszás eredménye lett, hogy egy picire metszett rózsa bokrot átölelt Bálint s jó pár helyen megcsikarta...de sebaj, ilyen egy kertes ház...:)
Délután meglátogattuk Ildiéket Bucsán. A nagy játszásban s a korán kelésben elfáradt a kis drágám s aludt egy jót...A cica keltette fel mászott végig rajta...:)))
Este grilleztünk finom husit...nyami nyami milyen finom is volt.....:))))
Amíg Karcagon voltunk Bálint folyton az udvaron volt s mondanom sem kell alig akart vissza indulni Budapestre....




kis cukrászok
2013. április 21., vasárnap
Vác, Duna part és a fagyizó
MA délután Vácra látogattunk el a Duna partra s ott a játszótéren szuper jót játszottam.:) a drótkötél pálya volt a kedvenc, de másztam a mászókákon, ugráltam s frizbiztünk is. Olyan sokat hallottunk már az Oázis fagyizóról de még sosem voltunk így muszáj volt elmennünk s nem bántuk meg. kb 15 féle különböző íz volt s hatalmas adag mindössze 150 Ft-ért, a kis gombóc pedig csak egy 100-as. Nyami-nyami olyan finom volt...:)))))Bálint a csoki fagyit választja mindig de ez a csoki fagyi más volt, ez volt az eddigi legfinomabb. Ha Vácon jártok menjetek el mert megéri!:)))



2013. április 20., szombat
automosó
Az autó mosót a legtöbb gyerek imádja s ezzel így van Bálint is. Az új autóval nem megyünk gépi mosóban s mivel jó idő is van lemossuk mi. A ház előtt a héten annyi virágpor szált le rá, hogy már rossz volt nézni. Bálintom nagy örömmel s lelkesedéssel törölgette az autót, hogy szépen csillogó legyen. Sokszor kérdezte: Mit gondol most az autó? Örül hogy megfürdött??? Örül hogy tiszta lett?
Dunapart
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)