A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Mit egyen a baba?. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Mit egyen a baba?. Összes bejegyzés megjelenítése

2009. november 4., szerda

Tehéntej helyett Junior ital a kicsiknek!



Az 1-3 évesek étkezésében a tejalapú táplálkozás különösen fontos szerepet játszik, napi 2 pohár (kb. fél liter) fogyasztása javasolt számukra. De nem mindegy, hogy mit iszik a kicsi.

Az erős immunrendszer újszülött kortól felnőtt korig befolyásolható táplálkozással. Kisgyermekünk immunrendszere 1-3 éves kora között egyre több alkalommal találkozik különböző kórokozókkal a világ felfedezése során. Ezért fontos, hogy a mindennapi étkezésekkel is erősítsük természetes védekezőképességét.

1 éves kor felett napi 2 pohár (kb fél liter) tejalapú táplálék fogyasztása javasolt, azonban a tehéntej magas fehérje és ásványi anyag tartalma miatt ebben a korban még nehezen emészthető, így megterheli a kisgyerek még fejlődésben lévő emésztőrendszerét és veséjét. Ezért az orvosok és a védőnők is egyetértenek abban, hogy 1 év alatt mindenképpen, 1-3 éves kor között pedig lehetőség szerint kerüljük a tehéntej fogyasztását.

Én még csak 2 féle tejitalt láttam a boltokban a Milupa-t és a Nestle-t. Az új Milupa Junior Gyerekitalt az 1-3 éves gyerekeknek, a tehéntej helyettesítésére fejlesztették ki. Ez egy olyan tejalapú ital, amely a tápanyagokat módosított, optimális és könnyen emészthető formában tartalmazza. Például, a Milupa Juniorban hússzor annyi vas és ötször annyi C-vitamin található, mint a tehéntejben, ugyanakkor tartalmaz a tehéntejben alig fellelhető K és D vitamint is.

Ezen felül a Milupa Junior gyerekital egyedülálló IMUNNOFORTIS összetevőjének köszönhetően természetes módon támogatja gyermeked immunrendszerét. Az IMMUNOFORTIS prebiotikus rostok speciális keveréke, amelyek elősegítik a bélflórában a jótékony baktériumok kötődését és gátolják a káros baktériumok szaporodását, ezáltal természetes módon támogatja a kisgyermek immunrendszerét.

A Nestle junior ital instant tejalapú, natúr ízű italpor, Bifidusz dúsítással a jó emésztésért .

Ennek van egy vanillia ízesítéses változata is ami nagyon finom...:)

Azt gondolom, hogy a gyermekeink egészségén nem szabad spórolni. Nem olcsók ezek a tejitalok, sőt, de én legalább 2 éves koráig adni fogom ezt Bálintnak. Annyi felesleges dolgot megveszünk a mai világban, és nem az egészségünk a legfontosabb?

2009. október 27., kedd

Ételek amiket szeretek s amiket nem. Mit eszik egy 1 éves baba?

Nagyon szeretem a pocakomat! De csak azt szeretek enni, amit szeretek, de ezzel így vannak a nagyok is, nem? Ami most a kedvencem az a sajtos puffi, imádom, bármennyit meg tudnék enni belőle, de sajnos ezt anya szabályozza.
Szeretem a husikat, a tükör tojást, a joghurtot, a pudingot, a leveseket minden mennyiségben, a lecsót, a tésztákat, a sajtos ételeket, a ketchupot, a paradicsomot, az almát.
Amit nem szeretek az a karfiol, azt ha megérzem, hogy egy ételben van azt nem eszem meg. A sütőtök is finom, és az őszibarack. Nagyon nem válogatok, még a spenótot is megeszem. :)
Mivel egy éves elmúltam, most már Junior italt iszom, ez a kisgyerekek tejecskéje. A tápszer annyira nem nyerte el a tetszésem, de ez sokkal jobb, s van hogy igazi nagy bögréből ihatom, az akkor az igazán nagy öröm. :) Anya nem akar legalább 2 éves koromig tejet adni, mivel annyi felé azt hallani, hogy a kis gyerekek veséjét megterheli stb...

Sütőtök-kisokos

A sütőtök akkor lesz igazán édes, zamatos, ha már megcsípte a dér. Gyümölcshúsa és magja is ízletes táplálék, de fontos elemei voltak a népi gyógyászatnak is. Különösen vese-, bél-, májbetegségek, köszvény esetén ajánlották a fogyasztásukat, de béltisztítónak, féregűzőnek is használták.

A "gyógyhatása" természetesen máig sem csökkent. Táplálkozás-élettani hatásai kiválóak: a sütőtöknek magas a zsír- és élelmirost-tartalma, húsa C- és B-vitaminokban ugyanolyan gazdag, mint karotinoidokban.

Legnagyobb "gyógyértékét" azonban a magja képviseli. Magas a magnézium- és kálium-, ugyanakkor alacsony a nátriumtartalma, és kiemelkedő mennyiségben található benne E-, B1- és B2-vitamin is. Az olajos magvak között a tökmagnak legmagasabb a fehérjetartalma, magas a zsírtartalma és kedvező a zsírsavösszetétele.

A gyümölcshús narancssárga színét a karotinoidoknak köszönheti, melyek - a magban található E-vitaminnal együtt - szerepet játszanak a szabad gyökök hatástalanításában: kiváló antioxidánsok, melyek segítenek a szervezet védelmi rendszerének erősítésében, csökkentik a daganatos megbetegedések és az érelmeszesedés kockázatát. A magas magnézium- és alacsony nátriumtartalom pedig a szív-és érrendszeri betegségek megelőzésében játszik fontos szerepet.

Receptek kicsiknek, nagyoknak

A köztudatban a sütőtökhöz talán az édes ízek kapcsolódnak. Akkor ízletes igazán, ha megcsípte a dér, de az édessége cukortartalmától függően eltérő lehet - legtöbb fajtája közelebb áll a semlegeshez, mint a kimondottan édeshez. Ennek köszönhetően változatosan elkészíthető, levesnek csakúgy alkalmas, mint húsok mellé szósznak vagy desszertnek, vagy kifacsarhatjuk a levét nyersen, melyet magában is, más gyümölcsök, zöldségek - répa, alma, körte, stb. - levével keverve is fogyaszthatunk.

Legelterjedtebb felhasználási módja minden bizonnyal a nevét is adó, sütőben készített csemege. Egészséges, finom étek, de ennél jóval többet is kihozhatunk a - hagyományos hazai vagy a nyújtott körtére emlékeztető kanadai - sütőtökből.

Püré a babáknak

Mivel könnyen emészthető ételről van szó, sok kisbaba étrendjében szerepel az első szilárd táplálékok között. Készíthetjük sütve, de kockára vágva, sima vízben megfőzve is. Vegyíthetjük répával, krumplival, de kínálhatjuk önmagában, pár csepp anyatejjel lazítva is. Több anyatejjel - nagyobb gyerekeknek tehéntejjel - a főzött, sütött gyümölcshúsból turmixot is készíthetünk.

Török édesség

Egyszerű és nagyszerű - a gyerekek pedig imádják. A - kanadai - tököt hámozzuk meg, vágjuk kockákra (ez sokszor férfierőt kívánó feladat), majd csepegtessünk rá kevés mézet (cukorral is készíthető). Hagyjuk állni 2-3 órán keresztül, hogy levet eresszen, majd ebben a lében főzzük puhára a tököt. Szűrjük le, hagyjuk hűlni kicsit, majd kis tálkákba szedve tejszínhabbal tálaljuk.

2009. július 1., szerda

Mit egyen a baba?


Mit egyen a baba? Nehéz kérdés. Sokan azt tartják, hogy 6 hónapos koráig csak szopizzon, s elég akkor elkezdeni a hozzátáplálást. A doktornéni azt mondta anyának mikor 3hónapos lettem, nyugodtan elkezdhet adni "mást" is. DE mi is az a más? Először répa, alma, sütőtök, barack, cékla levet, de nem mindegyiket szerettem. A cékla nem ízlett. Később jött az alma, banán... pürék, amiket imádok még most is. Anya sok baba ételt vett és vesz most is, amik nagyon finomak. HA gyorsan kell valami kajcsi az mindig kéznél van. Imádom az őszibarack vagy sárgabarack pürét almával. A zöldségpürék annyira nem ízlettek, a gyümölcs jobb.
Fél éves koromban kaptam már husit, furcsa volt, de hát a husi egy pasinak elengedhetetlen. Glutén tartalmú ételeket is elkezdtük. A Hipp-es babakeksz rögtön a kedvencem lett.
Mostmár, hogy lassan 9 hónapos leszek, mondta a védőnéni mikor itt volt nálunk, hogy már mindent ehetek, az igazi felnőtt ételeket is, csak nem annyira fűszeresen. De annya ezt még csak ritkán ad nekem, pedig én mindig kíváncsi vagyok, hogy Ők mit is esznek.Milyen jó dolgom van... Vanda anyukája Ancsa szokott áthozni nekem finomságokat, ha többet készít, mint amennyi a Vandának kell.
A sajt. A sajttömbök fogyni fognak a hűtőből, csak egyszer legyek akkora, hogy ki tudjam venni ...hihihi:)

Babaszakácskönyv ingyen? Töltsd le te is. Anya már megnézte jó receptek vannak benne.
Lilypie Third Birthday tickers