A következő címkéjű bejegyzések mutatása: balaton. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: balaton. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. augusztus 10., szerda

Balaton 3-7 nap





Múlt héten szerdán fürödtünk először a Balatonban, a strandon rengetegen voltak. Balatonlellén nagyon jó a strand, mivel homokkal anno feltöltötték, így olyan érzése van az embernek, mintha tengerparton lenne. A víz kristálytiszta volt bár egy kicsit hideg, nagyon jó volt az is hogy nagyon sekély, így a gyerekek ugrálhattak, futkározhattak a vízben. Minden nap fagyiztunk, s minden nap kaptam kis pici labdát amit alig vártam, hogy vegyünk,, én raktam az 50 Ft-osat a gépbe, tartottam a tenyerem s Apa elcsavarta a kart s már jött is a kis labdám.
Csütörtökön esett, esett és esett így a Siófokon lévő termál élmény fürdőbe mentünk át. Kehida után nem nagyon tetszett, a víz a medencéken hideg volt, egyik sem volt kellemes, a gyerekmedencébe egy csúszdát tehettek volna, az ebédnél nagyon felkészületlenek voltak. Apa közel 30 perces sorban állás után leadta a rendelést amire 40 percet vártunk. A konyhán mindössze csak 3an dolgoztak s nem tudták kiszolgálni a hatalmas mennyiségű embert, aki éhesen ment oda. Ami tetszett, hogy egy nagy játszószoba volt a gyerekeknek az ebédlő mellett, már sejthették mekkora sor lesz mindig s a gyerekeket le kell kötniük. Végül is jót fürödtünk aznap is.
Pénteken, Szombaton s Vasárnap is balatoni fürdésünk volt. Vettünk jegyet az csúszdás részre is, amit imádtam, a hideg vízben, mert miért ne csak 25 fokos volt, majd meg fagytam, már lilult az ajkam, de még mindig csúszni s csúszni akartam.:)
2x grilleztünk is lennt, minden napra volt programunk, unatkozni nem volt időnk. Hamar eltelt az az 1 hét!remélem jövőre is megyünk!

Apa a szakács

sok sok cica volt az utcában:)))

















2011. augusztus 9., kedd

Balatoni nyár 1.-2. napunk


Ezen a fura nyáron megpróbáltuk nyaralni s mi épp kifogtuk múlt héten a jó időt. Hétfőn még borult idő volt, de már Szerdán a Balaton vízében pancsoltam.
A ház amit kivettünk nagyon csendes utcában volt, szép felújított. Én mamával aludtam, s milyen jókat. Általában mindig 8.30-8.45 ig aludt a család. A háznál volt egy vizsla kutyus is Lady, aki nagyon aranyos volt, nagyon megszerettem...:)
Hétfőn voltunk a parton követ dobálni s aztán minden nap dobáltam. Kedden Kehidakustányra mentünk el, nagyon jó napot töltöttünk el ott, a komplexum nagyon szép, a medencéiben nagyon jót fürödtünk. Anya aznap sok mindenkivel találkozott ott: Marciékkal, a középiskolás latin tanárnőjével, egy volt s egy mostani munkatársával, és Mártikáékkal Nyíregyháázáról, akinek a blogját rendszeresen olvassuk...:)

az étkező rész



nagyon éhes voltam már...alig vártam, hogy kihozzák az ebédet

Hétfő este bemerészkedünk a vízbe

Mártika és anyukája

a gyerekek csak ugráltak s ugráltak a vízbe



2011. április 25., hétfő

Balatonnál

Tegnap a Balatonon töltöttük a napunkat. Reggel indultunk, jött Mama és Anita is velünk. Itt Pesten még jó időben indultunk Siófokon viszont esett. Hála csak egy kis futó zápor volt, így amikor elállt kavicsokat dobáltam a vízbe, sétáltunk, hajókáztunk, ugráló váraztam, finomat ebédeltünk, nyuszikat simogattam, Bohóccal beszélgettem és Nyuszi lánnyal fényképeszkedtem.
Az ebéd nagyon finom volt s utána még 2 kakaós palacsintát is megettem. A hajókázáson elég hisztis voltam, mivel én fel-le akartam rohangálni, amit Apáék nem engedtek. Képzeljétek a Kapitány megengedte, hogy én vezethessen a hajót!
Fürödni is akartam a Balatonba, de Anya szerint azt majd csak nyáron lehet.
Nagyon jó kis napunk volt Siófokon, remélem hamarosan ismét megyünk.
Képek és videók hamarosan! :)

Épp hajókázunk

Anyával

Nézd Apa megsimogatom a nyuszit! :)

hármasban

nyuszival :)

Apával

a Balaton

hajóskapitány! :)
Lilypie Third Birthday tickers