2011. április 5., kedd

buszozás Anitával

Ma Anita jött értem, tegnap este megbeszélte Anyáékkal, hogy ma Ő hozna el a bölcsiből.
Nagyon örültem amikor megláttam, már uzsonnázni sem akartam, az uzsit út közben ettem meg. Hazáig buszoztunk, ez igazi élmény volt, mostanában nem ültem buszon.
Anya már otthon várt s meglepetése is volt nekem.
Kaptam egy Noddys ajándékot amiben volt egy Noddy-s mesekönyv, egy foglalkoztató füzet (ez jó lesz 1 év múlva)és egy Noddy figura.
Anita hozott nekem tejszeletet így ma délután mindenki a kedvemben járt.
Anyáékkal bújócskáztunk, majd Anitával játszottunk amíg Apáék kimentek a Cora-ba.
Nagyon jó volt veled haza jönni Anita (IT-nek nevezem pár hete, hogy miért azt nem tudja senki), máskor is gyere értem!




Mi van benne, nyissuk ki! :)

2011. április 2., szombat

végre tavasz

Végre itt a ó idő, bár reggelente még hideg van de délutánra már szinte nyárias az idő. Most már a bölcsibe is minden nap kimegyünk az udvarra s ha haza jövünk akkor is még lenn maradunk Anyával vagy Apával.
A héten kaptam egy új motort, mert már az előző kicsi és tönkre ment. Ezekkel a nagy motorokkal csak egy baj van, hogy a hátsó kerekei hatalmasak, így amikor hajtja a gyerek hozzáér a lába.
A héten s a múlt héten nem mentem Pénteken Mamához, mert beteg, pedig már úgy várja Ő is és Anita is, hogy menjek végre.
Tegnap elmentünk Anyával a Coraba, hogy Apát ne zavarjuk az angol tanulásba. Hazafelé Csaba, Erik apukája épp a pincében a felújítási munkálatok után maradt káoszt takarította s lenn csibészkedtem vele. Kaptam tőle egy dinós sisakot, a héten a motor mellé akartunk is venni, de a Gulliverben nagyon nem volt választék. Köszönöm szépen!
Este a Füles és Bob mester barátomra is fel kellett adni...:)



Nézd az új sisakom...:)






A kis felfedezők

barátok

2011. március 25., péntek

korai fejlesztés

Tegnap Ági néni a bölcsiben jelezte Anyának, bár szoba tiszta vagyok, egyedül eszem, mindent tudok s mindent értek de vigyenek el egy korai fejlesztő központban, mert még mindig nem akarok beszélni, legalábbis nem úgy s nem annyit beszélek, mint amennyit kéne.
Régen nem voltak ilyenek s nem nagyon értem, hogy miért baj, ha egy 2,5 éves gyerek nem mond mondókákat, nem beszél összefüggő mondatokban, hisz mindenki máskor kezd beszélni, én is 3 évesen beszéltem.
December óta sokat fejlődött, összetett szavakat mond, egyszerű mondatokat használ.
Jövő héten felhívok s kérek időpontot egy közeli helyre, de nem hiszem hogy az én fiam, egy vad idegen néninek vagy bácsinak bármit is mondana, vagy játszana vele vagy előtte, majd be se tudjuk vinni abba a szobába, nagyon tart az idegenektől, főleg ha az férfi s érces hangja van.
Ha 3 évesen sem beszélne még akkor már látnám értelmét ennek, de most még nem....
nektek mi a véleményetek erről?

kislány...:)

Ma végre kiderült, hogy Orsi és Laci babócája kislány! Gratulálunk! Unoka húgom fog születni Augusztusban, végre lesz kivel játszani majd Mamánál. Bár közel 3 évvel lesz fiatalabb, de majd én megtanítom Mamánál minden csibészségre, hogyan kell takarítani a hörcsög helyét, hogy a mama tűzhelyéhez nem szabad közel menni, mert az forró, a szuper játszótéren majd vigyázok rá s együtt csúszhatunk le majd a csúszdán! De jó lesz! :))))

2011. március 20., vasárnap

szombat délelőtt

Tegnap még esett az eső így nem tudtunk kimenni. Délelőtt gyurmáztunk, Anya készített Kisvakond, nyuszi és kisegér figurákat (vagy csak szerűeket?) és mindegyiknek kértem áyat is. 1-1,5 órán át nagyon jól eljátszottam velük, majd átmentünk Vandához. Vanda szobáját percek alatt felforgattuk...
Még ebéd előtt elmentünk nekem gumicsizmát venni, nagyon szép Verdás gumicsizmát kaptam! :) Ebbe már belemehetek a pocsojába s Anya nem lesz mérges rám...:)



2011. március 12., szombat

kiskukta

Ma este segítettem Anyának pizzát sütni!
Nagyon szeretek tenni-venni a konyhába s most először készítettem pizzát.
Anya kimérte a hozzávalókat én meg alaposan összekevertem. Amikor már jól összedolgoztam Anya a deszkát feltette a pultra s én is gyúrhattam s nyújthattam a tésztát. Majd megkentem a kinyújtott tésztát pizza krémmel s a feltéteket is felpakoltam. Azért Anya segített...:) Betettük a sütőbe s amikor készen lett megettük!
Nagyon finom lett! :)






Játszótéren

Olyan jó idő van kinn, talán már itt van végre a tavasz?
Anya megígérte reggel amikor felhívott, hogy ha jön akkor lemegyünk a játszótérre.
Nagyon vártam már Anyát, mikor jön s végre mehetek a játszótérre.
Nem is akartam hazamenni, de muszáj volt...





Lilypie Third Birthday tickers