2011. május 7., szombat

bölcsi vagy ovi?

Hétfőn Anya elment s beíratott az oviba. Esélyünk nulla, habár 3 éves leszek október közepén. De miért is nem kerülhet be egy 3 éves, szobatiszta fiúcska az ovódába?
1, jelenleg bölcsis vagyok miért akarom foglalni az oviban a helyet, ha még maradhatok a bölcsibe
2, nincs tesóm aki már járt volna az oviba-ez nevetséges
3, összesen 20 szabad hely van s már most 50 gyerkőc jelentkezett. A 2008 augusztus végéig születettekkel már be is tudnák tölteni a szabad helyeket.

Nem aggódom, mert Bálint akkor marad bölcsis, így legalább az őszi és tavaszi szünetekről nem kell gondoskodni, mert hisz annyi szabadság sehol sincs.

2011. május 6., péntek

Sza-sza Apa!

Sza-sza apa, mondta Apának amikor ott hagyott ma a nagy játszótéren Mamánál. Péntek van így ma Mamázom, Anyával voltam 11.30.ig majd apával elautóztunk mamához.
Mivel Anya most nem tud menni sokat segítek neki, ma délelőtt is mosogattam, ha elejtette a botját siettem neki felvenni! :)
Apa holnap gyere értem korán!


Apuval

2011. május 5., csütörtök

nem akarok menni...

Ma nagyon nem akartam bölcsibe menni. Látva, hogy Anya itthon marad én is maradnék vele...Sírtam is reggel de nagyon...
Ma mentem utoljára, holnap már visz Apu mamához. Jók ezek a hosszú hétvégék!!!!

2011. május 4., szerda

anya gipszben

Tegnap anyának szerencsétlen napja volt, egy lépcsőfokon rosszul lépet s az eredménye 1 hét fekvőgipsz lett!:( Anyukámnak bibis a lába, gyógyulj meg hamar. Apa és én is mindenben segítek. Mamáék jönnek ma s főznek valamit, mert szegény anya csak fél lábon ugrálni tud csak...

segítsünk

Óvodai segítség

Talán sokan nem tudják, de Budapesten működik egy óvoda, melybe hajléktalan gyermekek járnak. A kicsik minden nap tiszta ruhát és élelmet kapnak, és fürdetik is őket. Az óvodának, a gyermekek ...tovább » ...tovább »nek nagy szüksége lenne 98-146-os méretű ruhákra és 24-35-ös cipőkre, mondta el Szabóné Förhétz Krisztina óvodavezető. Az ovi 2004-ben szükségből nyílt, hiszen a szabályok szerint az óvodákba csak olyan gyermek vehető fel, akinek lakcíme, tartózkodási helye van. A szakemberek szerint a fedél nélküli gyermekek száma Magyarországon közel ezer fő, ők lakásnak nem minősülő helyiségekben, például pincékben húzzák meg magukat. A pesti hajléktalanóvodába egész Budapestről viszik a gyerekeket. Az ovi reggel hétkor nyit, a gyerekeket először megfürdetik, aztán tiszta ruhába öltöztetik, és enni kapnak, mert nagy részük délután négytől másnap reggelig nem eszik. Nincs mit. Az óvodavezető szerint az ő kis óvodásainak az a legnagyobb örömük, ha van mit enni. Minden ételt megmutatnak nekik, ha lereszelnek egy káposztát, azt is, mert volt olyan kicsi például, aki úgy érkezett hozzájuk, hogy kizárólag a krumplit ismerte. Tartós élelmiszernek és játékoknak is örülnének az óvodában.
Aki tud ruhákat és cipőket küldeni, az alábbi címre juttassa el: Wesley János óvoda 1086 Budapest, Dankó u. 11.

2011. május 1., vasárnap

Boldog Anyák napját! :))

Az anyaság megfizethetetlen dolog, amikor a kicsikéd odabújik s puszit ad, az a legjobb dolog a világon.

Apa még segít Bálintnak a virág vásárlásban, ugye milyen szép?


Juhász Magda: Anyu ölében

Jó itt télen, jó itt nyáron,
nincs is jobb hely a világon,
itt ringatózni lehet,
hallgatni szép éneket.
Mikor vidám kedvem támad,
vagy ha rám tör a búbánat,
oh milyen jó itt nekem,
nyugalmat lel a szívem.
Olyan meleg, olyan puha,
jó az öledben anyuka.
Átölellek, hozzád bújok,
a füledbe titkot súgok,
hogy szeretlek Édesanyám,
ölelj, vigyázz, sokáig rám.

mini palacsinta

Nálunk Apa szokta a palacsintát sütni s ilyenkor én kapok mini palacsintákat is.
A kakaósat szeretem, tegnap megkóstoltam a lekvárosat de brrr...nem ízlett.
Lilypie Third Birthday tickers