2013. június 11., kedd

az élet nagy kérdései

Esténként fürdés közben beszélgetünk Bálinttal az élet nagy dolgairól. Kérdezte már: -Miért s hogyan mozog a lában s a kezem??? -Hogy nem ugrik ki a szívem a helyéről??? és tegnap este a környezetvédelem fontosságát firtattuk. Miért nem szabad szemetelni, Miért kell törekedni arra, hogy amit lehet a szuper kukákba dobjunk, Miért kell használnunk környezetbarát tisztítószereket, Hogyan tisztulnak a folyók/tavak/óceánok stb... Olyan jó hallani/hallgatni a kisember gondolatait! Tudatosan figyelek rá, hogy csak nyitott kérdéseket használjak, minél jobban kihasználva a lehetőséget hogy gondolkodjon s beszéljen.:)))

2013. június 10., hétfő

paradicsom

Tavaly olyan jól sikerült a paradicsom nevelgetés/termesztés itthon, idén is szerettünk volna részesei lenne az itthoni kimegyünk s szedünk pár paradicsomot vasárnaponként élménynek. 2 hete vettük a piacon Bálinttal a palántákat s azóta ő öntözgeti a kis kertjében(erkély). -Anya nézd már virágok is vannak!:)))) hívott izgatott hangon az erkélyre. Reméljük idén is sok sok finom, édes és illatos paradicsomaink lesznek, mint tavaly.

only pictures

évzáró

Le vagyok maradva a bejegyzésekkel...Eltelt ismét egy év...nyár van...ősszel nagycsoportosak leszünk. Az évzárón olyan aranyosak voltak a gyerekek, a szívem mindig összeszorul, olyan édesek együtt. Előadták a Sün Balázst aztán énekeltek, mondókáztak. Bálint nagyon élvezte mert hangosan erőteljesen énekelt, mondta a mondókákat látszott rajta hogy boldog.:))) Videót készítettem csak pár kép sikerült jól.

2013. május 26., vasárnap

szomszédünnep

A kertvárosunk ma délután szomszédünnepet tartott...ugrálóvár, kézműves foglalkozások...agyagozás, rajzolás, foltvarrás, pónilovaglás, kötélhúzás, tojásvivő verseny, zsákban ugrás stb. Gulyáslevest főztek bográcsban s zenekar is játszott.:) Bálint Vandával nagyon jól érezték magukat...:)

eper dzsem

A tegnapi piacozásunk egyik célja finom édes eper vásárlása volt, amiből tegnap délután el is készültek a finom, természetes cukrot (nem a hagyományos kristály cukor) tartalmazó eper dzsemeink!:)))) Isteni finom lett!:))))) Hamar el fog fogyni!:)))

busz

Vannak aki az autóval való utazást tekintik izgalmasnak s vannak gyerekek, akik a buszokért, villamosokért s troliért való utazásról álmodoznak. Bálint is mindig nagyon örül, ha valamely tömeg közlekedési eszközre ülhet fel. Szombaton a Bosnyákig buszoztunk el a piacra. Szótlanul, nézelődve, mosolyogva utazott...:))))
Lilypie Third Birthday tickers