2009. november 9., hétfő
Ki nevel a végén???
Tegnap egész nap esett az eső, és ez a hangulatomon is megláttszott. Nyűgös voltam mindenért, anya szerint olyan dolgokat találok ki, mint a fagyasztó ajtajának a kinyitása, vagy a sütő ajtó kinyitása vagy kukázás, a tv ütögetése bármivel amik butaságok. Pedig olyan jó mókának indul, de anya mindíg elveszi a kedven, s akkor elkezdek nagyon fájdalmasan bömbölni, hogy de miért nem engedi meg, én csak játszani szeretnék...
2009. november 6., péntek
csodaszép kardigán a dédi papától! :)
Csodaszép kötött kardigánt küldött nekem a dédi papa Svájcból! :) KApucnis, sötétkék és milyen jó meleg lesz!:)
Nagyon köszönöm Neked és Suzynak, hogy gondoltatok rám! :) Puszi neketek!
Nagyon köszönöm Neked és Suzynak, hogy gondoltatok rám! :) Puszi neketek!
kartonpapírból baba bútorok



Nagyon szép kis baba szoba bútorokat találtam a neten és nem kell erdőket kivágni hozzájuk, mivel ezek újra hasznosítható kartonpapírból vannak. Sajnos itthon ilyen szépeket nem készítenek, találtam baba szobába való polcrendszert de semmi exta. De ezek csodaszépek! Biztos vennék Bálintnak ilyet, elképzelem milyen jól mutatna szobájába s milyen jót rajzolgat a barátaival a kis asztalkán...:)Talán nektek is tetszeni fog!
2009. november 5., csütörtök
Készülődés Karácsonyra!
Lassan itt a Karácsony! Ez már a második lesz!!!:) Ha akartok pár jó tippet, hogy kinek mit lehet kézzel készíteni, látogassatok el a barátai anyukája oldalára ahol minden szépet s jót találhattok.
A cím: http://www.szepkaracsonyt.hu/
A cím: http://www.szepkaracsonyt.hu/
amikor csatatér a nappali! :)))
Délelőtt mivel esett az eső átjöttek Marciék, majd később Vandáék. Pillanatok alatt csatatérré varázsoltuk a nappalit, egy kocka itt, egy kocka ott...:) Nagyon jó volt velük játszani.
Nagyon szeretek társaságban lenni, jobb együtt lenni, mint egyedül játszani. Vanda cumisüvege-itatópohara számomra nagyon vonzó, mindig abból akarok inni, ha meglátom, az enyém nem kell, kivéve ha az meg Vandánál van.
Miután elmentek megebédeltünk anyával s nem kellett sok sírás rívás nélkül elaludtam.
Pihenjetek ti is! Pusz!
Nagyon szeretek társaságban lenni, jobb együtt lenni, mint egyedül játszani. Vanda cumisüvege-itatópohara számomra nagyon vonzó, mindig abból akarok inni, ha meglátom, az enyém nem kell, kivéve ha az meg Vandánál van.
Miután elmentek megebédeltünk anyával s nem kellett sok sírás rívás nélkül elaludtam.
Pihenjetek ti is! Pusz!
2009. november 4., szerda
Tehéntej helyett Junior ital a kicsiknek!


Az 1-3 évesek étkezésében a tejalapú táplálkozás különösen fontos szerepet játszik, napi 2 pohár (kb. fél liter) fogyasztása javasolt számukra. De nem mindegy, hogy mit iszik a kicsi.
Az erős immunrendszer újszülött kortól felnőtt korig befolyásolható táplálkozással. Kisgyermekünk immunrendszere 1-3 éves kora között egyre több alkalommal találkozik különböző kórokozókkal a világ felfedezése során. Ezért fontos, hogy a mindennapi étkezésekkel is erősítsük természetes védekezőképességét.
1 éves kor felett napi 2 pohár (kb fél liter) tejalapú táplálék fogyasztása javasolt, azonban a tehéntej magas fehérje és ásványi anyag tartalma miatt ebben a korban még nehezen emészthető, így megterheli a kisgyerek még fejlődésben lévő emésztőrendszerét és veséjét. Ezért az orvosok és a védőnők is egyetértenek abban, hogy 1 év alatt mindenképpen, 1-3 éves kor között pedig lehetőség szerint kerüljük a tehéntej fogyasztását.
Én még csak 2 féle tejitalt láttam a boltokban a Milupa-t és a Nestle-t. Az új Milupa Junior Gyerekitalt az 1-3 éves gyerekeknek, a tehéntej helyettesítésére fejlesztették ki. Ez egy olyan tejalapú ital, amely a tápanyagokat módosított, optimális és könnyen emészthető formában tartalmazza. Például, a Milupa Juniorban hússzor annyi vas és ötször annyi C-vitamin található, mint a tehéntejben, ugyanakkor tartalmaz a tehéntejben alig fellelhető K és D vitamint is.
Ezen felül a Milupa Junior gyerekital egyedülálló IMUNNOFORTIS összetevőjének köszönhetően természetes módon támogatja gyermeked immunrendszerét. Az IMMUNOFORTIS prebiotikus rostok speciális keveréke, amelyek elősegítik a bélflórában a jótékony baktériumok kötődését és gátolják a káros baktériumok szaporodását, ezáltal természetes módon támogatja a kisgyermek immunrendszerét.
A Nestle junior ital instant tejalapú, natúr ízű italpor, Bifidusz dúsítással a jó emésztésért .
Ennek van egy vanillia ízesítéses változata is ami nagyon finom...:)
Azt gondolom, hogy a gyermekeink egészségén nem szabad spórolni. Nem olcsók ezek a tejitalok, sőt, de én legalább 2 éves koráig adni fogom ezt Bálintnak. Annyi felesleges dolgot megveszünk a mai világban, és nem az egészségünk a legfontosabb?
2009. november 1., vasárnap
Anita hörcsöge


Ma délután, miután felébredtem elmentünk megnéztük mamát. Tettem vettem, rosszalkodtam nála. Sütött palacsintát s ettem is belőle. Anita szobáját kifejezetten nagyon szeretem, ott annyi minden nézni való van. Van neki egy hörcsöge, ami egy akváriumban lakik. Mivel az akvárium a földön van, így mindig észre is veszem. A höri eddig nagyon félt mindentől, de most elő merészkedett a kókuszdió odújából s jól megnéztem magamnak. Jól megdögönyöztem volna...ha lehetne...:)
De majd egyszer...:)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
